Kniha
Ani mámy NEJSOU STEJNÉ

Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít

Konečně kniha,
která je o vás

Snažíte se vycházet vstříc dětským potřebám?
Budete-li zanedbávat ty svoje, nebudete spokojená vy ani děti.

Mateřská dovolená opravdu není dovolená. Je to spíš nová pracovní pozice, pro kterou jsme nebyly vzdělávány. V nové práci máme zkušební dobu. Jako matky však musíme novou roli zvládnout napoprvé. A tak se obracíme na kamarádky, chodíme na semináře, hledáme rady na internetu.

Univerzální postupy a zaručené rady jsou všude kolem nás. Jenže mámy nejsou stejné.
Tato kniha není o postupech,
které fungují jiným.
Je o tom, co bude fungovat vám.

> Přejít k objednávce

Autorka knihy Šárka Miková

Jsem psycholožka. Přes 20 let poskytuji poradenství dospělým i dětem, školám i firmám, a to v oblasti výchovy, vzdělávání, motivace, osobního rozvoje i práce s týmy. V posledních dvou letech se intenzivně věnuji tématu mateřství – stovky maminek přišlo na moje semináře, aby našly cestu k sobě i spokojenému mateřství. Od nich i mnohých dalších jsem získala příklady z praxe, které ilustrují, že mámy opravdu nejsou stejné.

Jsem máma. Mé tři děti (27, 25 a 19 let) byly a jsou mými velkými učiteli, protože jsou v mnohém jiné než já. V jejich výchově mi velmi pomáhala Teorie typů – díky ní jsem lépe chápala, co potřebují k tomu, aby se mohly stát samy sebou i dobře fungovat ve společnosti. Ale hlavně jsem díky Teorii typů chápala, co potřebuji já – abych jim byla dobrou mámou a zároveň zůstala sama sebou.

Mámy nejsou stejné.
Některé naplňuje péče o domácnost, jiné se raději věnují intelektuálnímu rozvoji svých dětí. Některé se do svých dětí přirozeně vciťují, jiné se snaží dítěti logicky vysvětlit, že jeho emoce nikam nevedou, a raději ‚řeší problém‘. Některé mámy se ochotně pouštějí s dětmi do dobrodružných akcí, ale je pro ně těžké fungovat v pravidelném režimu. Jiné režim přirozeně nastavují, avšak jejich děti se s ním nějak nechtějí smířit.

Je dobré vědět, co je vám přirozené a co ne. Snadněji se pak vyrovnáte s tím, že vás něco nebaví (i když se to od mámy očekává) a že nás něco vyčerpává (i když jiné mámy se v tom nadšeně realizují). Zjistíte, že takové, jaké jste, jste v pořádku.

> Přejít k objednávce

Díky této knize

  • odhalíte své vrozené potřeby a určíte typ osobnosti,
  • zjistíte, pro co máte v mateřství vlohy a co je pro vás výzvou,
  • pochopíte, v čem to máte jinak než ostatní (partner, kamarádky, rodiče),
  • uvědomíte si, co váš typ stresuje, jak stresu předcházet a jak se z něj dostat ven,
  • získáte návod, jak být spokojenou mámou.

Reakce čtenářů

Lucie Křepelová: „S knihou přišla obrovská úleva. Přestala jsem se nutit do role dokonalé matky, která zvládne všechno, a začala jsem dělat věci tak, aby bylo dobře mně.“

Štěpánka Nausová: „Přečetla jsem si o svém typu a našla jsem se téměř ve všem! Hlavně část o stresu – pocity a reakce jsou popsány naprosto přesně.“

Petra Macháčková: „Už vím, proč neumím žít pouze mateřstvím, ale potřebuji ještě jinou seberealizaci.“

Valina Kocianová: „Díky knize vím, jak se o sebe postarat, abych byla láskyplná a respektující vůči své dceři, přestože jsme každá jiná.“


Ukázky z knihy
Ani mámy NEJSOU STEJNÉ


Pro objednání a doručení na Slovensko klikněte zde: Objednávka na Slovensko
Pro jiné dotazy nám napište na: objednavky@teorietypu.cz

Tento web, tak jako skoro všechny weby na světě, využívá k poskytování služeb cookies. Teorie typu Vás o tom musí dle nařízení EU informovat a požádat o souhlas, což tímto činí. Děkuji!
Souhlasím